Posted on

Obrazy jako inwestycja

Sztuka nie tylko może być sposobem na kontemplację rzeczywistości. W wielu przypadkach możemy na niej zarobić spore pieniądze. Obecnie inwestowanie na rynkach finansowych jest coraz trudniejsze. Z drugiej strony w wielu przypadkach posiadamy spore sumy pieniędzy, z których chcielibyśmy osiągnąć w jakimś określonym czasie zysk. Jednym z rozwiązań jest inwestowanie w takie przedmioty, które z czasem są w stanie znacznie zwiększać swoją wartość. Z jednej strony do takich rzeczy możemy zaliczyć nieruchomości, czy ziemię, a z drugiej strony malarstwo współczesne. Jeśli chcemy inwestować w jakiekolwiek rzeczy musimy na początek zdobyć na ten temat odpowiednią wiedzę.

Najlepszym rozwiązaniem jest udanie się na szkolenie jakie prowadzone jest przez osoby, które doskonale znają dany rynek inwestycji. W takim przypadku jesteśmy w stanie zdobywać informacje z pierwszej ręki w jaki sposób na danym rynku się poruszać. W wielu przypadkach osoby, które kiedyś same były inwestorami są w stanie udzielać nam rad praktycznych. Takie rady są oczywiście najbardziej cenne.

Innym sposobem jest nauka bardziej mozolna jaką wykonamy sami. W takim przypadku musimy przeczytać poradniki jakie pokażą nam w jaki sposób możemy klasyfikować malarstwo współczesne, które jest w stanie przynosić nam zyski. Na początku możemy zająć się jedynie takimi dziełami sztuki jakie pojawiają się w kraju naszego zamieszkania. W przyszłości czekają nas podróże, gdyż największe galerie znajdują się poza granicami Polski.

Musimy również brać pod uwagę, że wiele bardzo interesujących dzieł jesteśmy w stanie znaleźć w małych galeriach, czy na mniejszych aukcjach. Wiele zależy do tego, czy posiadamy odpowiedni instynkt, który pozwala nam wybierać takich młodych artystów, którzy w przyszłości są w stanie stać się popularni. Musimy również brać pod uwagę, że malarstwo współczesne nie jest inwestycją z jakiej zyski będziemy czerpali w krótkim okresie czasu. W wielu przypadkach będziemy musieli czekać latami na to, by osiągnąć dobry zysk na danym obrazie. Z drugiej strony taki zysk może być nawet wielokrotnością ceny zakupu dzieła sztuki.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s